Čajové noviny

GENMAICHA – japonský zelený čaj

GENMAICHA – japonský zelený čaj

Popis čaje:

Genmaicha je tradiční japonský oblíbený čaj. Po celá staletí se sklízí a připravuje naprosto stejně. Tento exotický čaj se skládá ze zeleného japonského čaje Bancha s mírně praženou prémiovou japonskou hnědou rýží (Genmai). Chuť je příjemná s nádechem ořechově pražené rýže a jemným lehkým dozvukem zeleného čaje. Čaj může být též nazýván jako popcornový čaj i když s praženou kukuřicí nemá opravdu nic společného. Je to dáno tím, že při pražení rýže, tato může puknout jako kukuřice.

konvice ZelenýDrak.cz

Nápoj:

Tato delikatesa je ideální s jídlem, hodí se k vřelé konverzaci nebo tichému rozjímání. Populární se stává zejména v chladném zimním období.  Lze ji koupit obohacenou čajem Matcha.  Přidáním Matcha se zmírní chuť a nálev se stává více zeleným. Ať jedna či druhá varianta je mezi milovníky stejně vážena. Ovšem tradičnější (více pitá) je právě ta, bez čaje Matcha. O vztahu čaje Genmaicha a jídla jsme již hovořili. Nejideálnější je jeho konzumace po vydatném obědě. Chuť tohoto japonského čaje k tomu vyloženě vybízí.

Pozor:

Musíme dodat, že někomu může čaj připomínat jakoby polévku. Je to opravdu očarující chuť, která se rychle stává návykovou. Trvalo několik let, než jedna naše kolegyně s návykovou chutí čaje Genmaicha skoncovala.

Jak připravit lahodný čaj:

Použijte cca 3 – 5g (1 polévková lžíce) čaje Genmaicha na 250ml vody. Vodu převaříme a necháme zhruba 2-3 minutky vychladnout. (Pokuste se používat kvalitní vodu. Nekvalitní voda dokáže udělat z jakéhokoli čaje opravdové peklo). Po vychladnutí zalejeme čaj a necháme cca 2-3 minuty louhovat aby se naplno rozvinula chuť čaje. Tento zlatavý nápoj můžeme až třikrát zalévat podobným způsobem, snad jen dobu louhování o něco prodloužíme.

Tato příprava čaje je oficiálně navrhovanou. My Vám ale doporučujeme experimentovat a nebát se jakoukoli přípravu čaje vyzkoušet. Vždy byste měli najít především potěšení s práce kolem čaje a nikoli být stresovaní, zda jste neučinili něco špatně.

Japan Genmaicha – vzhled

Japan Genmaicha vzhled

Objednat:

Japan Genmaicha  – příprava

Genmaicha - příprava

Japan Genmaicha – nálev

Genmaicha - nálev

Napsat komentář