Čajové noviny, O čaji

Čaj a magie

čaj a magie

ČAJ A MAGIE

Konzumujete denně čaj? A pokud méně, víte proč jej pít mnohem více a častěji ?

Způsoby konzumace a účinků čajů jsou známé již tisíciletí a bylo o tom napsáno již mnoho ve starých knihách.

Věděli jste ovšem také o tom, že čaj měl již ve starověku magické poslání? Meditace a věštění bylo používáno již ve starém Egyptě u faraónů. V Egyptě se nazýval elixírem mládí, zdraví a krásy.  Tento nápoj je stále na trhu a je známý jako ibiškový čaj. Květy ibišku mají být totiž takzvaným zdrojem dlouhověkosti, jelikož prý obsahují řadu vitamínů a jsou bohaté na množství vitamínu C.  Dále obsahují řadu důležitých minerálů, flavonoidů a též prospěšné antioxidanty. Celkově pozitivně působí na lidský organismus, což i potvrzují celosvětové vědecké studie. Zřejmě pro tento důvod byl právě takový čaj faraonům předepisován k prodloužení jejich života a tím i vlády a užívali jej v pravidelném intervalu a nemalém množství.

Do Evropy se pravý čaj dostal pravděpodobně prostřednictvím Arabů, někdy mezi 10.-15. století našeho letopočtu a možná prvním evropanem oficiálně demonstrujícím tento nápoj pro širokou veřejnost, byl portugalský jezuita Gaspar de Cruz. Veškeré znalosti o čaji pro spirituální použití k nám ovšem došly z Číny, která je považována za kolébku čaje.

Orientální původ tohoto blahodárného nápoje v mnoha jeho formách konečného zpracování zaručuje již samo o sobě mystiku a budete-li věřit starým národům, které se vyznaly v duchovní sféře života, můžete pro sebe i dnes zužitkovat tyto znalosti a rituály. Zlepšit svůj způsob života a své zdraví. Čaj používejte v rozumné míře pro navození pozitivních stavů mysli, odpočinku a relaxace. Meditace spočívá v uvolnění, zbavení se stresu a je dále žádoucí, aby se naše duše spojila s podvědomím potažmo univerzem. Pocítíte poté, že tento relax nám zprostředkovává tolik dnes žádoucí přísun energie. Nastolení harmonie a vnitřního klidu.

Pro věštění a veškeré podobné praktiky sloužící ke spirituálním rituálům se čaj využívá již řadu staletí. Věštění z čaje nebo kávy se nazývá tasseomantie nebo tassologie. Nejde zde již o konzumaci a její trávicí důsledky, ale o určité magické operace, které mají svá pravidla. Součástí pravidel bývá určeno typem nádob, časem, nebo i barvami. Například věštby týkající se lásky mají mít růžový podtext. Tedy šálek s čajem takto určené barvy.

V  Japonsku se požívání čaje spojuje s obřadní ceremonií. Obřadní postup je přísně vymezen a  jeho tradice se zachovává po celé generace. Duchem všech čajových obřadů je nutná atmosféra s nezaměnitelným aromatem.

Ať už jste si článek přečetli ze zvědavosti, nebo se nehodláte zabývat tradicemi a spiritualitou, je každopádně platné a i užitečné vědět, že látky obsažené v čaji mají účinky na lidský organismus a psychiku, tak i též různé zvláštní metody přípravy čaje umocňují jejich efektivitu.
Po čistě zdravotní stránce, čajem můžeme ovlivnit spoustu neduhů. Můžeme z
regenerovat a zpevnit cévy, upravit krevní tlak, snížit cholesterol. Dezinfikuje organizmus a má protizánětlivé účinky a dokonce útočí dle některých studií proti rakovinotvorným buňkám.

Napsat komentář