Čajové noviny, O čaji

Posílení imunity a dodání energie v době létajících draků

posílení-imunity-čajem

Posílení imunity a dodání energie v době létajících draků

Ptáte se, co mají společného draci a čaj? Příchozí podzimní období s sebou nese oblíbenou zábavu nejen dětí ale i dospělích, a tím je „pouštění draků“. V méně či více chladném počasí je poté příhodným počinem zahřát se teplým čajovým nápojem, a neplatí to jen pro naše potomky s kterými zábavné podzimní akce pořádáme.

Dodržování pitného režimu je nám sice známé, ale každý z nás si opravdu dopřejeme vždy nápoj, kromě čisté pramenité vody, který nám pročistí a posílí organizmus? Pokud dorazíte domů nebo na návštěvu z vlhkého a sychravého počasí, jenž je pro podzim velmi typické, zapomeňte raději na pití limonád nebo jiného chlazeného nápoje. Doporučení pramení již od našich prarodičů. Za starých časů si děti vždy pohrávaly venku až do pozdních večerních hodin, rodiče pracovali kolem chalupy, či na cizím hospodářství a vraceli se domů za klekánice. Babičky a maminky dobře znaly, jaké posilující jídlo a pití, ač mnohdy chudých rodin, bylo rozhodující pro udržení pevného zdraví.

Doma byl vždy nachystán přírodní čajový nebo bylinkový nápoj a i když onehdá neexistovala žádná informatika počítačů a technologií, veškeré rozšířené znalosti se předávali z generace na generaci. Jednalo se o velmi osvědčené a jednoduchou praxí prověřené metody.

Současnost nás sice svazuje dogmaty zakotvenými v komerčních sférách, marketingových bojích o to, co se na trhu nabízí nejlepšího a co si můžeme koupit. Ovšem rozumné a svobodné rozhodnutí, je na každém z nás. Pro zdravé sebeuspokojení si jdeme ven zaběhat, zahrát si s dětmi fotbal nebo jak se již uvedlo výše: nyní na podzim můžete pouštět draka, vyvenčit psího miláčka či se seznámit s novou láskou na procházce městem nebo v parku. Buďme aktivní a také svobodní ve svých volbách! A pokud chybí motivace, schází energie, je i docela možné, že je na čase změnit některou složku přísunu biologicky aktivních látek. Přijímat více antioxidantů a vitamínů.

Zde například míněno: ohřát si vodu na čaj, pokud je to možné použít tradiční metodu ohřevu, usadit se v klidné poloze a rozhodně nepít čaj z plastového pohárku.

Který čaj je vhodný pro podzimní časy a posílení imunity?

Mezi nejoblíbenější patří ČERNÝ ČAJ. Jeho zahřívací schopnost je úžasná. Konzumace černého čaje má preventivní účinky proti vzniku některých vážných onemocnění, respiračních nemocí. Černé čaje v sobě obsahují totiž jednu unikání kombinaci přírodních antioxidantů a společně s vitaminy, minerálními látkami, tříslovinami a dalšími biologicky aktivními látkami, mají ideální propozice ochránit a zahřát tělo konzumenta.

Důsledkem je, že se nemusíme nechat nijak omezovat v žádném ročním období tím, že nastalo chladno, začalo pršet a je celkově třeba nevlídně. Píšeme-li a přemýšlíme-li o čaji jako o nápoji našeho denního režimu, jsme svobodní v tom, co si můžeme dovolit realizovat v našem volném čase bez ohledu na počasí.

Na závěr není od věci si připomenout co praví lidové léčitelství či tradiční bylinkářství – proti průjmu, při nachlazení a i při kašli, užívejte teplý čaj, lze užívat oslazený medem nebo přírodním sirupem.

Napsat komentář