Čajové noviny, O čaji

PAN VANILKA – rooibos čaj

PAN VANILKA – rooibos čaj

Popis čaje:

Pan Vanilka je rooibos čaj s intenzivní chutí vanilky. Rooibos Pan Vanilka dokáže vykouzlit úsměv na tváři díky lístkům slunečnice, které mimo jiné obsahuje. Dodá Vám energii a vitamíny na kterých si opravdu pochutnáte. Vanilka v čaji rozbouří Vaše smysly, vydává skvělou vůni, jež je známá mnoha lidem z jejich dětství a umí jejich pocity ve zlomku vteřiny změnit na ty nejpříjemnější. Vanilka je kořením něžnosti, tepla, smyslnosti a kreativity. Doporučuje se lidem, kteří ztratili kontakt ke své duši. Dále čajík obsahuje rybíz, kandované kousky ananasu a kandované kousky papáji.

konvice ZelenýDrak.cz

Nápoj:

Nálev z rooibosu Pan Vanilka je průzračně červený s chutí vanilky. Po zalití provoní celý dům. V chuti čaje je ovšem ponejvíce zastoupen rooibos o kterém si něco povíme.

Rooibos

Obyvatelé Afriky se domnívají, že Rooibos čaj nebo také červený čaj Red Bush je léčivý bylinný nápoj, který se získává z rostlinky (keříku) s botanickým názvem Aspalathus linearis – čajovníkovec kapský patřící do čeledi bobovitých. Je to volně rostoucí bylina, která se vyskytuje v Jižní Africe. Je pravdou, že rooibos není pravý čaj i když název nasvědčuje, že by tomu tak mohlo být. Je to čaj – nečaj (bylinka), kterou lze fermentovat a tím získat onu zmíněnou červenou barvu. Fermentovaný rooibos čaj má červenou barvu a nefermentovaný zůstává v přírozené zelené.

K přípravě zdravého bylinkového čaje z rooibosu lidé z Jižní Afriky používají jeho jehlicovité listy a stonky. Rooibos v Jižní Africe je populární nápoj, obvykle připravovaný s citronem a cukrem. Poptávka po Rooibosu se mezi zdravotně smýšlejícími spotřebiteli ve Spojených státech a dalších zemích zvyšuje. Je to dáno kvůli mírné a příjemné chuti, unikátnímu aroma a potencionálních, zdraví prospěšných vlastností rooibosu. Rooibos čaj je bez kofeinu a může mít nižší hladinu taninu než zelený čaj. Je velmi dobře snášen a lidé z Afriky jej doporučují pro těhotné a kojící ženy jako kvalitní nápoj.

Rooibos v boji proti rakovině

Afričané se domnívají, že Rooibos čaj obsahuje komplexní směs mnoha flavonoidů z nichž nejvýznamnější je aspalathin (zatím nezjištěn u jiné rostliny). Tyto flavonoidy jsou silné antioxidanty, které můžou chránit buňky před poškozením, tedy před vznikem rakoviny. Studie ovšem ještě neprokázaly konkrétní vazby látek, které tento jev způsobují, takže prevence rakoviny nepatří mezi podložené efekty. Je nutno podotknout, že účinky námi nabízených čajů (tedy ani tohoto), nebyly vědecky testovány.

Rooibos a snížení hladiny cholesterolu

Při studii s využitím 40 dobrovolníků, kteří konzumovali šest šálků čaje Rooibos denně po dobu šesti týdnů se ukázalo, že ve srovnání s výchozími měření měli všichni dobrovolníci po pití rooibosu zvýšené hladiny polyfenolů a glutathionu (jedná se o jeden z nejsilnějších antioxidantů), které můžou chránit proti onemocnění srdce, rakovinovém bujení a proti stárnutí. Dobrovolníci, kteří pili rooibos čaj, také vykazovaly významné snížení LDL „špatného cholesterolu)“ který se usazuje v podobě tuků v cévách a zvyšuje riziko kardiovaskulárních onemocnění. Naopak hladinu „dobrého cholesterolu“ HDL Rooibos zvýšil. Studie ovšem ještě neprokázaly konkrétní vazby látek, které tento jev způsobují, takže prevence rakoviny a snížení hladiny cholesterolu nepatří mezi podložené efekty. Je nutno podotknout, že účinky námi nabízených čajů (tedy ani tohoto), nebyly vědecky testovány.

Rooibos snižuje riziko Alzheimerovy choroby

Lidé z Afriky věří, že antioxidanty v rooibos čaji mohou pomoci při prevenci nebo léčbě Alzheimerovy choroby. Na vysoké škole medicíny a farmacie v Ohiu, zhodnotili terapeutické vlastnosti dietních polyfenolů a zjistili, že nothofagin, látka v rooibosu, má ochranné účinky na nervy a mozkové funkce. Obdobné sloučeniny s podobnými účinky byly přítomny též v čaji, kurkumě, hroznovém vínu, arašídách a Honeybushu.

Rooibos a děti

Matky v Jižní Africe již dlouho oceňují Rooibos jako bylinný lék na kojenecké koliky. Autoři studie rooibosu dospěli k závěru, že běžné pití čaje Rooibos je bezpečné a užitečné jak u dospělích tak u dětí.

PAN VANILKA rooibos čaj – vzhled

PAN VANILKA - rooibos čaj

Objednat:

PAN VANILKA rooibos čaj – příprava

PAN VANILKA - rooibos čaj - příprava

PAN VANILKA rooibos čaj – nálev

PAN VANILKA - rooibos čaj - nálev

PAN VANILKA rooibos čaj 

Napsat komentář