Čajové noviny, O čaji

BAI HAO MU TAN – BÍLÝ ČAJ

BAI HAO MU TAN – BÍLÝ ČAJ na zvýšení bdělosti a podporu koncentrace

Popis čaje:

BAI HAO MU TAN je bílý sypaný čaj původem z Číny. Jedná se o vyšší třídu bílého čaje Pai Mu Tan s velkým podílem silných, stříbřitě bílých tipsů – odtud název. BAI HAO MU TAN pochází z provincie Fu-ťien, místo Fu Ding. Charakter čaje je jemný, svěží a něžně čistě ovocný.

konvice ZelenýDrak.cz

Nápoj z BAI HAO MU TAN:

Nálev bílého čaje BAI HAO MU TAN je jasný, něžně žluté barvy má čisté a čerstvě ovocné aroma, sladkou a jemnou chuť. Vyluhované listy s červenými žilkami jsou žlutavě zelené, jasné barvy a hebké na dotek.

Obecně lze bílý čaj doporučit ženám pro jeho lahodnou, jemnou a čistou chuť.

Síla a energie bílého čaje BAI HAO MU TAN

Čaj je nejčastěji konzumovaným nápojem na světě. Čaj je dodáván v mnoha formách. Zelené a černé čaje jsou velmi populární v západním světě. Bílý čaj, původem z Číny, si popularitu pomalu získává a to díky svému nízkému obsahu kofeinu. Bílý čaj má nízký obsah kofeinu, ale zachovává si ostatní zdravotní výhody jako například zelený čaj. Bílý čaj je nejšetrněji zpracovávaným čajem. Ve většině případů je sbírán ručně a to pouze vrchní listy a čajový květ. Po nasbírání se pouze suší, aby si zachoval co nejvíce vlastností pro boj s nemocemi. Díky tomu všemu si představte, jak velké množství energie se nachází právě v této rostlince. Konkrétně u bílého čaje to jsou právě nejvrchnější lístky a květ na který od rána do večera svítí sluníčko. Čas od času se musí čajovník vypořádat s rázy deště a větru a to vše dohromady způsobí jeho nesmírnou energii a sílu, kterou můžeme využít, aniž bychom zaznamenali tuto sílu v chuti. Leč pocítíme ji právě na těle. Proto pití bílého čaje bylo pouze výsadou panovníků.

Co umí antioxidanty obsažené v bílém čaji

Studie nám říká, že bílý čaj obsahuje velké množství antioxidantu, katechinů. Tento vysoce výkonný antioxidant lidé tradičně vyhledávají, aby inhibovali růst nádorových buněk. Pravidelně pijí bílý čaj a věří, že jim pomůže snížit potíže se žaludkem, játry, kůží, tlustým střevem, prostatou, plícemi, jícnem, slinivkou břišní a rakovinou vaječníků. Významný účinek je tradičně přikládán bílému čaji v boji s rakovinou prsu. Studie ovšem ještě neprokázaly konkrétní vazby látek, které tento jev způsobují, takže prevence rakoviny nepatří mezi podložené efekty.

Je nutno podotknout, že účinky námi nabízených čajů (tedy ani tohoto), nebyly vědecky testovány.

Bílý čaj a srdce

Lidé pijí bílý čaj, aby si napomohli snížit riziko vzniku srdečních chorob. Věří že složky v bílém čaji jako jsou katechiny pomáhají k rozšíření krevních cév a to umožňuje snížení krevního tlaku a zlepšení průtoku krve v celém těle. Říká se, že bílý čaj obsahuje vyšší množství katechinů v porovnání se zeleným nebo černým čajem. Některé výzkumy ukazují, že bílý čaj může pomoci snížit hladinu cholesterolu v krvi.

Je nutno podotknout, že účinky námi nabízených čajů (tedy ani tohoto), nebyly vědecky testovány.

Další zdravotní přínos bílého čaje

Bílý čaj se tradičně používá na ochranu ústní dutiny a posílení zubů a kostí, kvůli údajně vysokému obsahu fluoridu. Na základě publikovaných prací z roku 2009 může bílý čaj a nebo čajový extrakt z bílého čaje přispět k podpoře hubnutí. Hubnutí může být urychleno u lidí s nadváhou, kteří pijí bílý čaj. Účinnou složkou jsou opět katechiny, které můžou podporovat spalování tuků v těle.

Je nutno podotknout, že účinky námi nabízených čajů (tedy ani tohoto), nebyly vědecky testovány.

Pozor na nadměrné pití bílého čaje

Lidé to s nadměrnou konzumací bílého čaje nepřehání, protože věří, že může snižovat hladinu draslíku, a může způsobit zažívací potíže, jako je nevolnost, zvracení, bolesti břicha a průjem. Také nepijí bílý čaj, který může také zasahovat do ředění krve a ovlivňovat účinky klasické léčby. Myslí si také, že čaj snižuje absorpci rostlinných zdrojů železa ze stravy.

Mějte na paměti…,

že pití bílého čaje může zvýšit koncentraci a bdělost. Proto s chutí do bílého čaje BAI HAO MU TAN.

BAI HAO MU TAN – BÍLÝ ČAJ na zvýšení bdělosti a podporu koncentrace

BAI HAO MU TAN - BÍLÝ ČAJ na zvýšení bdělosti a podporu koncentrace

Objednat:

BAI HAO MU TAN – BÍLÝ ČAJ na zvýšení bdělosti a podporu koncentrace – příprava

BAI HAO MU TAN - BÍLÝ ČAJ na zvýšení bdělosti a podporu koncentrace - příprava

BAI HAO MU TAN – BÍLÝ ČAJ na zvýšení bdělosti a podporu koncentrace – nálev

CHINA GUNPOWDER GRADE 1 BIO - silně povzbuzující zelený čaj - nálev

BAI HAO MU TAN – BÍLÝ ČAJ na zvýšení bdělosti a podporu koncentrace 

 

Napsat komentář