Čajové noviny, O čaji

EXOTICKÝ OSTROV – černý čaj ochucený

EXOTICKÝ OSTROV – černý čaj ochucený

Popis čaje:

Exotický ostrov je pravý černý čaj s obsahující kandované kousky ananasu, kandované kousky papáji, lístky světlice barvířské a květy měsíčku lékařského.

konvice ZelenýDrak.cz

Nápoj:

Exotický ostrov je chuťově vyvážený černý čaj s výraznými tóny exotického ovoce. V Exotickém ostrově se nejvíce projevuje chuť černého čaje s lehkou dochutí ananasu. Nálev je průzračné zlatočervené barvy. Čaj je možné sladit například přírodním sladidlem Stévií nebo ideálně medem.

Černý čaj a jeho působení na lidský organismus

Zdraví a výhody černého čaje

Ačkoli se zelený čaj v tisku objevuje díky prospěšnému působení na lidský organismus více než černý, nemusí to znamenat, že černý čaj je horší. Jste-li, ale fanoušek bohatší chuti a syté barvy u černých čajů, stále je tomu tak, že podle pijáků čaje jste si vybrali jeden z nejlepších nápojů pro své zdraví. Myšlenka čaje jako nápoje vznikla v Číně a vývoz čaje tam začal před zhruba 1000 lety. Chcete-li využívat zdravotní výhody černého čaje, podívejte se na odrůdy, jako jsou Darjeeling, Assam, Ceylonské čaje, anglické snídaňové aj.

Boj s rakovinou a černý čaj

V Číně se lidé po tisíce let domnívají, že černý čaj obsahuje silné antioxidanty, které pomáhají snížit riziko vzniku mnoha druhů rakoviny. Černý čaj lidé pijí protože věří na vztahy mezi pitím černého čaje a nižší mírou rakoviny žaludku, tlustého střeva, plic, vaječníků a prsů. Studie ovšem ještě neprokázaly konkrétní vazby látek, které tento jev způsobují, takže prevence rakoviny nepatří mezi podložené efekty.

Prevence Parkinsonovy choroby a černý čaj

Lidé z Číny věří, že kofeinové nápoje, včetně černého čaje, můžou snížit riziko Parkinsonovy choroby, zvláště u kuřáků. Dle vědeckých studií je možné snížení rizika nejvyšší u mužů, kteří konzumují mezi 421 a 2716 miligramů kofeinu denně. U žen se riziko Parkinsonovy choroby může snižovat bez ohledu na to, v jakém množství se černý čaj denně konzumuje.

Srdce a černý čaj

V Číně se věří, že pravidelná konzumace černého čaje může pomoci snížit několik rizikových faktorů, které přispívají k onemocnění srdce. Věří se, že pravidelná konzumace černého čaje může pomoci snížit hladiny triglyceridů a zvýšení hladiny HDL, „dobrého“ cholesterolu. Uvádí se, že riziko srdečního infarktu a mozkové mrtvice je vyšší u jedinců, kteří mají endoteliální dysfunkci což je stav, který v konečném důsledku vede k trvalému zúžení cév, či neschopnosti cév přiměřeně reagovat na podněty, které obvykle působí roztahování cév. Lidé věří, že flavonoidy v černém čaji můžou zlepšit funkci endotelu a pomáhají snižovat riziko srdečního infarktu a mozkové mrtvice.

Tein v čaji

Čínská tradiční medicína věří, že pití až pět šálků černého čaje denně, je bezpečné pro většinu dospělých. Ovšem někteří pijáci čaje si myslí, že vVelké množství kofeinu může vést k vedlejším účinkům, včetně bolesti hlavy, podrážděnosti, poruchách spánku a nepravidelnému srdečnímu rytmu. Lidé jsou zvláště opatrní, pokud mají vysoký krevní tlak, cukrovku, syndrom dráždivého tračníku, úzkostnou poruchu nebo poruchu krvácivosti, protože se domnívají, že kofein může způsobit zhoršení těchto onemocnění. Promluvte si se svým lékařem o tom, jak moc černý čaj je pro vás bezpečné pít, pokud máte nějaké zdravotní problémy nebo špatné zkušenosti s vedlejšími účinky kofeinu. Existují kávy a čaje bez kofeinu které mají stále antioxidační a zdravotní výhody. Pokud tedy rádi čaj a neradi kofein můžete vždy zvolit bezkofeinovou řadu čajů.

Shrnutí výhod pití černého čaje

V tradiční čínské medicíně se černý čaj používá pro zlepšení duševní bdělosti, jakož i učení, paměti a dovedností v oblastech informačních. Černý čaj se v Číně také používá k léčbě bolesti hlavy a nízkém krevním tlaku. Dále pak v prevenci srdečních onemocnění, včetně „kornatění tepen“ (ateroskleróza) a infarktu myokardu. Číňané jej užívají jako prevenci Parkinsonovy choroby a snížení rizika rakoviny tlustého střeva a žaludku, rakoviny plic, rakoviny vaječníků a rakoviny prsu.  Studie ovšem ještě neprokázaly konkrétní vazby látek, které tento jev způsobují, takže prevence rakoviny nepatří mezi podložené efekty. Používají jej také k léčbě cukrovky 2. typu, onemocnění žaludku, zvracení, průjmu, a jako diuretikum k zvýšení průtoku moči. Někteří lidé používají černý čaj pro prevenci zubního kazu a ledvinových kamenů. V kombinaci s různými jinými produkty, se černý čaj obecně používá ke snížení tělesné hmotnosti.

Exotický ostrov černý čaj – vzhled

Exotický ostrov černý čaj

Objednat:

Exotický ostrov černý čaj – příprava

Exotický ostrov černý čaj - příprava

Exotický ostrov černý čaj – nálev

Exotický ostrov černý čaj - nálev

Exotický ostrov černý čaj