Čaje pro děti

rooibos a ovocný čajík, to je mňamka

Tato čajová sekce je určena nejen dětem ale i maminkám a tatínkům. Jsou zde vybrány kategorie čajů, které mohou pít i děti. Někdy je třeba dát pozor zda daný čaj neobsahuje například mátu kvůli možné přítomnosti kofeinu.

Oblíbenost rooibosů každým dnem roste. Rooibos dodává obrovské množství vitamínů a minerálů potřebných pro vývoj a růst dítěte. Dětem chutná jak teplý  tak v letních měsících ledový. Co se týče louhování není třeba žádných obav. Rooibos se klidně může luhovat i nad stanovenoý čas aniž by došlo k jeho znehodnocení. Takže pokud na něj při spěchu zapomenete, dá se pít i přeluhovaný.

Ovocné čaje jsou také vhodné pití pro děti. Snd jen musíme vypozorovat jestli náhodou není dítě alergické na ibišek, který čajům dodává barvu. V tom případě vybíráme ovocný čaj bez ibišku. Pravdou je, že ibišek může způsobit jakékoli nepohodlí. Nedělá to ovšem úmyslně. Je to z toho důvodu, že v těle začíná pracovat, tedy pomáhat a po častějším pití by mělo nepohodlí ustoupit.

Rooibos čaj

Rooibos čaj

Ačkoliv vládne přesvědčení, že všechny čaje obsahují kofein, tak právě Rooibos nebo jemu velmi podobný keřík Honeybush je velmi vhodným čajem pro děti – neobsahuje kofein a chuťově je podmanivý a jeho vůně potěší i smyslově povzbudí. Rostlinka Rooibos je jihoafrického původu, naprosto odlišná od ostatních pravých čajů a nejlepší ze všeho je, že se při výrobě mísí s jinými přísadami, aby získala různé příchutě a vůně. Nejběžnějšími jsou ovoce, ale Rooibos může také chutnat jako čokoláda nebo dokonce specifické koření, ale též jako některé dezerty.

Bylinný čaj

Bylinné čaje

Umět využít sílu bylinek je pradávná tradice. Zelený Drak® Vám nabízí nejen základní byliny vysoké kvality, ale i staré a obnovené čajové směsi. Používají se listy, květy, ovoce a aroma, v kombinaci s mátu peprnou, zázvorem, ananasem, kopřivou, citrónovou trávou a mnoha dalšími. Jednou vznikne ovocné osvěžení, jednou kořeněný plnohodnotný čaj. Ale pokaždé vznikne pravý chuťový zážitek. Mimochodem: bylinkové čaje neobsahují (až na mátu) žádný kofein a jsou oblíbené u všech věkových skupin.

Ovocné čaje

Naše ovocné čaje jsou teplé nápoje, které obsahují skutečné ovocné šťávy vyluhované ze sušeného ovoce nebo tropického ovoce. Ovocný čaj prostě chutná vždy skvěle. Například v horkých letních dnech jako osvěžení na terase nebo v chladných ročních obdobích jako voňavý horký nápoj u praskajícího krbu. Je vhodný pro děti.